Solární systém.

Solární systém slouží k ohřevu teplé užitkové vody, nebo k přitápění domu. Systémy je složen z jednotlivých komponentů jako jsou solární kolektory , buď ploché nebo vakuové, dále zásobníku,čerpadlové a řídící jednotky, propojovacího potrubí, nosné konstrukce a dalších komponentů zaručujících jeho dlouhou životnost.
Aby solární systém dlouho ( 30  let i více) bezproblémově fungoval, je potřeba provést odbornou montáž a použít kvalitní komponenty k jeho instalaci.
U solárních systémů je to o to složitější,  kolektory jsou většinou umístěny na střeše domu a s odstupem let ,( po záruce) je každá taková oprava technicky i  finančné nákladná...
Zde bychom Vám chtěli ukázat, na co si je potřeba dát  při instalaci  solárního systému  pozor a nepodcenit zdánlivé drobnosti a s nimi spojené následné, už ne zrovna drobné opravy...
 
 
Nosná konstrukce:

Námi dodávaná nosná konstrukce kolektorů na střechu domu je složena z kvalitních nerezových háků pod tašku, nebo z nerezových "vrutošroubů" používaných na lepenkové nebo šindelové střechy.
To stejné platí i u nosného profilu kolektorů, který v našich systémech je vyroben z materiálu AW 6063 ,kerý zajistí pevnost a dlouho životnost konstrukce odolné povětrnostním vlivům.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Svěrné šroubení,fitinky a těsnění:
Svěrné šroubení,kolínka,přechody, neboli (fitinky) je potřeba v solárním systému použít mosazné a silnostěnné zatěsněné zásadně teflonovým těsněním, odolným teplotám až 200 stupňů.
Této teploty v případě výpadku proudu kvalitní kolektory, ploché i vakuové spolehlivě dosahují.
V našich systémech používáme fitinky a svěrné šroubení od italského výrobce firmy TIEMMET.
 

Potrubní vedení.

  Nerezové izolované potrubí se dnes používá k propojení kolektorů se zásobníkem. V našich soustavách preferujeme kvalitní nerezové vlnovce vyrobené z chirurgické oceli ALSI 316L od firmy AZ POKORNY a EUROTIS. Na izolaci potrubí je použitaEPDM izolace odolná vysokým teplotám, chráněná UV stabilním opláštěním.
 
 
 
    

Kontaktujte nás

TOPlist