Konstrukce

Solární systém slouží k ohřevu teplé užitkové vody, nebo k přitápění domu. Systémy je složen z jednotlivých komponentů jako jsou solární kolektory , ploché nebo vakuové, dále zásobníku,čerpadlové a řídící jednotky, propojovacího potrubí, nosné konstrukce a dalších komponentů zaručujících jeho dlouhou životnost.

Aby solární systém dlouho ( 30  let i více) bezproblémově fungoval, je potřeba provést odbornou montáž a použít kvalitní komponenty k jeho instalaci.

Je to jako se vším dnes, rozhoduje cena a proto se výrobci snaží ušetřit na materiálu, na jeho kvalitě...

U solárních systémů je to o to složitější,  kolektory jsou většinou umístěny na střeše domu a s odstupem let ,( po záruce) je každá taková oprava technicky i  finančné nákladná...

Zde bychom Vám chtěli ukázat, na co si je potřeba dát  při instalaci  solárního systému  pozor a nepodcenit zdánlivé drobnosti a s nimi spojené následné, už ne zrovna drobné opravy...

 

Nosná konstrukce:

Námi dodávaná nosná konstrukce kolektorů na střechu domu je složena z kvalitních nerezových háků pod tašku, nebo z nerezových "vrutošroubů" používaných na lepenkové nebo šindelové střechy.

To stejné platí i u nosného profilu kolektorů, který v našich systémech je vyroben z materiálu AW 6063, kerý zajistí pevnost a dlouho životnost konstrukce odolné povětrnostním vlivům.

                                                                                             

                            

 

Kontaktujte nás

TOPlist